AKRYLOVÉ MARKERY - ARTMAGICO BASIC - JEMNÝ HROT 0,9 - 1,3 MM - UNI BASIC - SADA 30 KS

Kód: 221
24,50 € 20,42 € bez DPH
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Akrylové markery UNI BASIC - základný typ akrylových markerov pre všetkých nadšencov a začínajúcich umelcov. Cenovo dostupný variant akrylových markerov, ktorý by nemal chýbať vo výbave žiadneho kreatívca. Hrot so šírkou 0,9-1,3 mm je výborný pre všetky typy maľby od jemnej linky až po vyfarbovanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tento typ akrylových markerov značky Artmagico, spája všetky požiadavky všetkých maliarov. Pri maľbe na tmavý povrch so svetlejšími farbami odporúčame  urobiť viacero vrstiev, aby bol efekt dokonalý. Špicatý hrot vyrobený z pórovitého vlákna zvládne tenkú linku, ako aj vyfarbovanie. Vďaka svojej štruktúre farba neodstrekuje a preto sa skvele hodí na maľovanie kamienkov a zvládne aj tie hrboľaté. Šírka hrotu je od 0,9 do 1,3 mm.

Tento typ akrylových markerov rozširuje prémiové fixky Artmagico o cenovo dostupnejší variant pre všetkých.

Veľkou výhodou akrylových markerov je ich možnosť použitia na všetkých typoch materiálov (papier, textil, kameň, plátno, keramika, kov, drevo a mnoho ďalších). Markery sú plnené atramentom na vodnej báze, ktorý vyniká svojimi krycími vlastnosťami. Farby sú hladké, lesklé a nepriehľadné. Výsledný produkt je vodeodolný a svetlostály, farby teda zostávajú jasné a nedochádza k ich vyblednutiu.

Pokiaľ radi maľujete na svetlom podklade tieto fixky sú to pravé pre Vás, pokiaľ volíte tmavší podklad potom svetlejšie odtiene naneste v dvoch vrstvách pre ten najlepší efekt.

- Hrot je špicatý, vďaka nemu zvládnete tenkú linku tak aj vyfarbovanie.
- Najlepšia voľba pre tých, ktorí sa nemôžu rozhodnúť, ktorú veľkosť hrotu zvoliť, ako názov napovedá, veľkosť hrotu aj markera je úplne univerzálna.
- UNI Basic kryjú perfektne na svetlom povrchu.
- Na priložených fotografiách sa môžete presvedčiť o krytí farieb – na čiernom povrchu je ideálne použiť dve vrstvy pre dokonalú farbu.
- Súprava obsahuje 30 kusov markerov základných farieb tak aj pastelové farby.
- Vyrobené z kvalitného atramentu na vodnej báze s plynulým tokom farby.
- Rýchloschnúce žiarivé farby. Vodeodolné, UV-odolné, bez zápachu a bez toxických materiálov. Použiteľné na všetkých typoch povrchov.
- Základná sada akrylových popisovačov s tenkým gumovým vymeniteľným hrotom (0,9 – 1,3 mm).

 

Čo sú akrylové markery?

Akrylové markery obsahujú inovatívny atrament založený na vode, ktorý môžete použiť pre všetky typy povrchov. Zaisťujú hladký tok farieb, schopnosť vysokého krytia a jasné konzistentné farby. V tele markera nájdete akrylovú farbu spolu s pojivom, ktorého spojenie je poskytované guličkou, ktorá zaistí správnu konzistenciu.
Markery Artmagico sú plnené talianským atramentom vysokej kvality, čo zabezpečuje nepriehľadnosť farieb. Hroty sa vyrábajú v Japonsku a zaručujú dlhodobú trvanlivosť. Výsledný produkt je vodoodolný a svetlostály, takže farby zostávajú čisté a nezmiznú.
Vysoko kvalitný atrament zaručuje jasné farby, ktoré sa môžu zmiešať dohromady, aby sa vytvorili ďalšie farebné kombinácie. Môžete ich napríklad použiť na takzvaný blending. Tieňovať môžte len so samotným markerom alebo si môžte pomôcť s bežnou vodou a štetcami. Vďaka tejto technike bude vaša práca úplne perfektná.

Prvé použitie akrylových markerov.

Akrylový marker, na rozdiel od akvarelovej fixy alebo fixy s alkoholovým základom, je potrebné aktivovať. Marker pretrepte niekoľkokrát - ideálne najmenej 10 -krát, potom vyberte veko a opakovane stláčajte hrot do vnútra markera tak, aby špička úplne vchádzala do vnútra a bola neviditeľná. Opakujte to, až kým nebude farba v hrote markera. Aktivovaný marker je pripravený na použitie.

Pred každým použitím pretrepte marker s uzavretým vekom a potom stlačte hrot 2-3 krát na pripravenom papieri alebo na inom podklade. Tým sa zabezpečí, že farba je dostatočne premiešaná, aby sa zabezpečila jej vynikajúca krycia vlastnosť. Pokiaľ by ste marker pred použitím nepretrepali, atrament bude tekutý a priehľadný a na pórovitých materiáloch nebude kryť a schnúť. Uistite sa, aby k premiešaniu došlo aj u tmavých farieb , najmä ak sa používa na pórovitých materiáloch, kde by mohlo dôjsť k rozpíjaniu v dôsledku väčšieho podielu pojiva ako akrylu.

Používanie akrylového markera.

Vďaka svojim konkrétnym vlastnostiam môžete použiť akrylový marker pre všetky materiály - pórovitých a nepórovitých. Pred použitím marker dobre pretrepte, aby bola farba konzistentná a aby ste dosiahl správny kricí efekt. Maľujte na papier, drevo, papyrus, plast, sklo, porcelán, keramiku, koženku, kožu, kameň a mnoho a mnoho ďalších. Ak sa používa na nepórovitých materiáloch, ako je sklo, porcelán, kameň a ďalšie, môže dôjsť k mechanickému porušeniu farby pokiaľ ich o seba otriete, takže je potrebné markery správne zafixovať . Na pórovitých materiáloch, ako je papier, drevo, tkanina a ďalšie, musíte markerom dôkladne potriasť, aby sa nerozpíjal.

Skladovanie akrylového markera.

Akrylové markery by sa mali vždy skladovať vo vodorovnej polohe, aby sa zabránilo vysychaniu farieb a hrotu a tým sa uľahčila práca na iných projektoch. Pri skladovaní špičkou hore sa môže akryl skladovať v spodnej časti markera a potom môže byť miešanie zložitejšie a farba nemusí mať správne krycie vlastnosti. Podobne môže týmto spôsobom skladovania vyschnúť farba v hrote. Pri ukladaní fixy hrotom dolu, je možné upchať pumpovací mechanizmus. Ak chceme zabezpečiť najvyššiu životnosť akrylových markerov, vždy ich skladujte pri izbovej teplote. Ideálna teplota by nemala byť menšia ako 15 a vyššia ako 27 stupňov. Markery by nemali prejsť mrazom.

Fixácia akrylových markerov.

Na niektorých typoch povrchov je vhodné akrylové markery zafixovať z dôvodu vyššej trvanlivosti, aby sa zabránilo mechanickému poškodeniu vašej tvorby. Viac informácií o tom, ako fixovať na rôznych povrchoch, nájdete v článku, ako fixovať na rôznych typoch povrchov.

Riešenie problému s akrylovými markermi.

Zaschnutý hrot.

Akrylový marker môže zaschnúť z dôvodu nesprávnej manipulácie. Akryl sa vyznačuje tým, že rýchlo schne. Pokiaľ vystavíte hrot markeru vplyvu vzduchu, môže vyschnúť. Hrot markera nepustí farbu k špičke a farba bude pretekať okolo špičky alebo sa z tela markera nedostane vôbec. Jednoducho tomu zabráňte vždy zatvorením a ukladaním markerov odporúčaným spôsobom a hrot nevystavujte vzduchu. Vždy skontrolujte markery tak, aby sa veko zaklaplo, aj keď sa môže zdať, že je marker uzavretý, nemusí to tak byť a môžete zabrániť problému vysušenia hrotu.

Ak sa stane, že marker vyschne, vytiahnite hrot pomocou papierovej vreckovky (aby ste sa nepošpinili) a vložte ho do teplej vody. Hrot správne opláchnite a ľahko odstráňte vysušenú farbu z hrotu. Po vyčistení stačí hrot vysušiť a vložiť späť do tela markera a potom znova marker aktivovať.

Pre všetky typy akrylových markerov Artmagico ponúkame tiež náhradné hroty, ktoré si môžete kúpiť, a ak hrot nespĺňa vaše predpoklady, môžete ho ľahko vymeniť.

Farba je vodnatá a nedostatočne kryje.

Ak sa Vám zdá, že farba, ktorá vychádza z markera je vodnatá a nedostatočne kryje, je to kvôli skutočnosti, že nie je správne premiešaná. Zatvorte marker a niekoľkokrát pretrepte (najmenej 10 x). Následne niekoľkokrát zatlačte na hrot markera, aby sa farba dostala do hrotu už v požadovanej konzistencii a môžte znova maľovať a zároveň zaistiť dokonalé krytie.

Dôležitá upozornenie.

Dajte si pozor. Akrylový marker nie je hračkou a nie je určený pre deti. Markery obsahujú malé diely - hroty, ktoré deti ľahko vytiahnu a môžu spôsobiť udusenie.

Pri práci s akrylovými markermi buďte opatrní pri trasení a skontrolujte, či je veko zatvorené, aby ste predišli postriekaniu (nielen) oblečenia.

V každom prípade by farba nemala prísť do styku s jedlom, aby sa predišlo možnosti požitia.

Dodatočné parametre

Kategória: ARTMAGICO BASIC SADY AKRYLOVÝCH MARKEROV
Sada: 30 ks
Určenie: akrylová maľba
Značka: Artmagico

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz