BLOK PRE PASTEL - CLAIREFONTAINE PASTELMAT - N°7 - 360 GR/M2 - 12 LISTOV - 24 x 30 cm

Kód: 96053C
26,70 € 22,25 € bez DPH
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Pastelmat® ponúka umelcom nové príležitosti s jedinečným povrchom, ktorý zachytáva pastely efektívnejšie ako papier Ingres, ale je menej abrazívny ako drsné papiere. Je ideálny na použitie so všetkými suchými médiami - pastelové tyčinky, PanPastel, ceruzky a uhlíky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pastelmat® ponúka umelcom nové príležitosti s jedinečným povrchom, ktorý zachytáva pastely efektívnejšie ako papier Ingres, ale je menej abrazívny ako drsné papiere. Pastelmat je ideálny na použitie so všetkými suchými médiami - pastelové tyčinky, PanPastel, ceruzky a uhlíky. Každá stránka v skicári je preložena špeciálnym transparentným papierom, ktorý chrání pastelové kresby a zabraňuje prenášaniu pastelových farieb na zadnú stranu predchádzajúcej stránky.

Ponúka pozoruhodnú kontrolu, ktorá umožňuje ľahké a presné miešanie pigmentov. Podporuje vytváranie viacerých vrstiev pigmentu na kontrolu farebného tónu a intenzity. Jeho jedinečný zamatový povrch, vyrobený z jemného poťahu z celulózových vlákien, má schopnosť zachytiť a udržať viacero vrstiev aj tých najjemnejších pastelov. Pastel sa dá ľahko a úplne vymazať pomocou špongií z melamínovej peny alebo striekaním stlačeného vzduchu na odstránenie pastelu. Na rozdiel od drsnejších papierov je zamatový povrch vhodný na jemné čiarové kresby.

Pastelmat výrazne znižuje potrebu fixatívov, čo znamená, že farby zostávajú po aplikácii živé a svieže. Má ďalší bonus v tom, že je šetrný k prstom aj k miešacím nástrojom. Je bez kyselín a svetlostály. Povrch papiera spotrebuje pastelové tyčinky o 30 % pomalšie ako drsné papiere.

Tento blok obsahuje 12 listov - farba :

  • 3 x beige
  • 3 x sanguine
  • 3 x anthracite
  • 3 x sand

Dodatočné parametre

Kategória: CLAIREFONTAINE PASTELMAT PASTEL BLOK 360 GR/M2
Rozmer: 24 x 30 cm
Počet listov: 12
Určenie: uhlík, suchý pastel, pastelové ceruzky
Značka: Clairefontaine

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz