GRAFITOVÁ TUHA - CONTÉ À PARIS - 2B

Kód: 2298
2,25 € / ks 2,25 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Graphitové tuhy sú ideálne na kreslenie a skicovanie, načrtnutie kresby pred maľbou, komiksovú prácu a mnoho ďalších aplikácií.

Detailné informácie

Podrobný popis

CONTÉ À PARIS GRAFITOVÉ TUHY sú vynikajúcou voľbou pre každého umelca, ktorý hľadá hladké kreslenie a konzistentný hlboký tón v mäkších stupňoch. Tieto tuhé grafitové tuhy majú najkvalitnejšie povlaky, ktoré zabránia zafarbeniu prstov. Graphitové tuhy sú ideálne na kreslenie a skicovanie, načrtnutie kresby pred maľbou, komiksovú prácu a mnoho ďalších aplikácií. Grafit hladko kĺže po povrchu bez poškriabania papiera. K dispozícii sú v rôznych stupňoch tvrdosti v rozmedzí od HB do 6b.

  • dĺžka ceruzky je :170 mm
  • priemer tuhy je: 7,8 mm

Dodatočné parametre

Kategória: CONTÉ À PARIS GRAFITOVÉ TUHY
Určenie: skicovanie, kreslenie
Tvrdosť: 2B
Priemer tuhy: 8 mm
Značka: Conté a Paris

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

conte sepia

Históriu produktov Conté à Paris nemožno oddeliť od osobnosti zakladateľa spoločnosti Nicolasa Jacquesa Conté.

Nicolas sa narodil v roku 1755 a počas päťdesiatich rokov svojho života si nárokoval titul maliara, chemika, fyzika, teplovzdušného balóna a vynálezcu. Jeho historický úspech je nepopierateľný. V roku 1794 vyvinul moderné grafitové olovo zo zmesi ílu a grafitu, čím umožnil konečne vytvoriť rôzne stupne tvrdosti ceruziek. Továreň na ceruzky, ktorú založil v roku 1795, umožnila Francúzsku vyrábať vlastné kaligrafické a kresliace materiály.

O niekoľko rokov neskôr vyvinul „ceruzky bez rukávov“ (holé tuhy), ktoré nahradili ceruzky vyrobené z „talianskeho kameňa“. Pracoval na tom, aby boli farby „pevné a nemenné“, aby vyhovovali požiadavkám vtedajších maliarov. Zrodili sa umelecké ceruzky a pastely.

V priebehu desaťročí kvalita a hĺbka jeho sortimentu umožnila Conté à Paris etablovať sa ako skutočná referencia pre umelcov na celom svete. Conté à Paris, ktorý používajú špičkoví majstri, amatérski umelci aj študenti umenia, ponúka najširšiu škálu techník a efektov, aké sú možné pri kreslení, skicovaní a pastelových prácach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz