KRESLIACA CERUZKA - CONTÉ À PARIS PIERRE NOIRE - HB

Kód: 2272
2,55 € / ks 2,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Ceruzka CONTÉ À PARIS PIERRE NOIRE je vhodná na kreslenie aj skicovanie. So zastruhanou tuhou je kresba živá a presná. S poloopotrebovanou tuhou je práca spontánnejšia a voľnejšia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ceruzky CONTÉ À PARIS PIERRE NOIRE sú vyrobené s mäkkými tuhami, ktoré sú husté, hlboké, nezmazateľné a matne čierne. Tieto ceruzky fungujú skvele na všetkých typoch povrchov, od remeselného papiera až po ľanové plátno. Ceruzky sú vhodné na kreslenie aj skicovanie. So zastruhanou tuhou je kresba živá a presná. S poloopotrebovanou tuhou je práca spontánnejšia a voľnejšia.

  • Dĺžka ceruzky je: 176,5 mm 
  • Priemer ceruzky je: 8,5 mm 
  • Priemer tuhy je: 5 mm

Dodatočné parametre

Kategória: CONTÉ À PARIS PIERRE NOIRE KRESLIACE CERUZKY
Počet kusov: jednotlivo
Určenie: skicovanie, kreslenie
Tvrdosť: HB
Priemer ceruzky: 8,5 mm
Priemer tuhy: 5 mm
Značka: Conté a Paris

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

conte sepia

Históriu produktov Conté à Paris nemožno oddeliť od osobnosti zakladateľa spoločnosti Nicolasa Jacquesa Conté.

Nicolas sa narodil v roku 1755 a počas päťdesiatich rokov svojho života si nárokoval titul maliara, chemika, fyzika, teplovzdušného balóna a vynálezcu. Jeho historický úspech je nepopierateľný. V roku 1794 vyvinul moderné grafitové olovo zo zmesi ílu a grafitu, čím umožnil konečne vytvoriť rôzne stupne tvrdosti ceruziek. Továreň na ceruzky, ktorú založil v roku 1795, umožnila Francúzsku vyrábať vlastné kaligrafické a kresliace materiály.

O niekoľko rokov neskôr vyvinul „ceruzky bez rukávov“ (holé tuhy), ktoré nahradili ceruzky vyrobené z „talianskeho kameňa“. Pracoval na tom, aby boli farby „pevné a nemenné“, aby vyhovovali požiadavkám vtedajších maliarov. Zrodili sa umelecké ceruzky a pastely.

V priebehu desaťročí kvalita a hĺbka jeho sortimentu umožnila Conté à Paris etablovať sa ako skutočná referencia pre umelcov na celom svete. Conté à Paris, ktorý používajú špičkoví majstri, amatérski umelci aj študenti umenia, ponúka najširšiu škálu techník a efektov, aké sú možné pri kreslení, skicovaní a pastelových prácach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz