AKRYLOVÉ MARKERY - ARTMAGICO PREMIUM - DUAL PEN - SADA 30 KS

Kód: 209
39,95 € 33,29 € bez DPH
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Unikátne akrylové markery DUAL, ktoré kombinujú 2 veľkosti hrotov v jednom. Špeciálny marker, ktorý je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí potrebujú nielen marker na detaily, ale aj silnejší hrot na vyfarbovanie a širšiu linku. Objavte Artmagico DUAL s hrotmi 0,7 mm a 2-3 mm, vďaka ktorým môžete pomaľovať všetko na čo si len spomeniete. Vďaka svojmu unikátnemu atramentu z akrylovej farby, budú kryť na všetkých typoch povrchov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Unikátne akrylové markery DUAL, ktoré kombinujú 2 veľkosti hrotov v jednom. Špeciálny marker, ktorý je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí potrebujú nielen marker na detaily, ale aj silnejší hrot na vyfarbovanie a širšiu linku. Objavte Artmagico DUAL s hrotmi 0,7 mm a 2-3 mm, vďaka ktorým môžete pomaľovať všetko na čo si len spomeniete. Vďaka svojmu unikátnemu atramentu z akrylovej farby, budú kryť na všetkých typoch povrchov.

- Markery s akrylovým atramentom v prémiovej kvalite.
- Zatiaľ čo na jednej strane nájdete hrot so šírkou hrotu 2-3 mm, ktorý sa výborne hodí na veľké plochy, vyfarbovanie alebo podklady, tak na           strane  druhej na Vás čaká extra jemný hrot o šírke 0,7 mm, vďaka ktorému Vašu tvorbu doplníte o perfektnú detaily.
- Sada 30 kusov farieb.
- Vyrobené z kvalitného atramentu na vodnej báze s plynulým tokom farby.
- Rýchloschnúce žiarivé farby s perfektnými krycími vlastnosťami.
- Vodeodolné, UV-odolné, bez zápachu a bez toxických materiálov.
- Použiteľné na všetkých typoch povrchov.

- Sada obsahuje 24 farieb - biela, žĺta, bleskovo žltá, béžová, smotanová, oranžová, tmavo oranžová, červená, sakura rúžová, baby rúžová, rúžová, vínová, svetlo fialová, fialová, nebesky modrá, svetlo modrá, bazenová modrá, tyrkysová, modrá, svetlo zelená, jasno zelená, zelená, olivovo zelená, bridlicová, hnedá, tmavo hnedá, zlatá, strieborná, sivá, čierna.

Markery Artmagico s extra jemným hrotom obsahujú plastový hrot, ktorý je navrhnutý najmä pre skúsenejších alebo profesionálnych maliarov, ktorí majú maľovanie v ruke, ale tiež potešia kreatívnych nadšencov, ktorých to posunie v ich tvorbe ďalej. Farby, ktoré markery obsahujú, prekvapia ich krycie vlastnosti, ktoré vynikajú najmä na tmavom povrchu. Po správnom brúsení hrotu (podľa pokynov na obale) dosiahnete neprekonateľné krytie a lesklé odtiene farieb. S markermi Artmagico s extra jemným hrotom, môžete zvládnuť s ľahkosťou detailné línie, ale môžete ich tiež použiť aj na zafarbenie menších plôch alebo na tvorbu jemných bodiek. Vďaka hladkému toku farby môžte použiť markery dokonca aj na vytvorenie modernej kaligrafie a písma. 

Čo sú akrylové markery?

Akrylové markery obsahujú inovatívny atrament založený na vode, ktorý môžete použiť pre všetky typy povrchov. Zaisťujú hladký tok farieb, schopnosť vysokého krytia a jasné konzistentné farby. V tele markera nájdete akrylovú farbu spolu s pojivom, ktorého spojenie je poskytované guličkou, ktorá zaistí správnu konzistenciu.
Markery Artmagico sú plnené talianským atramentom vysokej kvality, čo zabezpečuje nepriehľadnosť farieb. Hroty sa vyrábajú v Japonsku a zaručujú dlhodobú trvanlivosť. Výsledný produkt je vodoodolný a svetlostály, takže farby zostávajú čisté a nezmiznú.
Vysoko kvalitný atrament zaručuje jasné farby, ktoré sa môžu zmiešať dohromady, aby sa vytvorili ďalšie farebné kombinácie. Môžete ich napríklad použiť na takzvaný blending. Tieňovať môžte len so samotným markerom alebo si môžte pomôcť s bežnou vodou a štetcami. Vďaka tejto technike bude vaša práca úplne perfektná.

Prvé použitie akrylových markerov.

Akrylový marker, na rozdiel od akvarelovej fixy alebo fixy s alkoholovým základom, je potrebné aktivovať. Marker pretrepte niekoľkokrát - ideálne najmenej 10 -krát, potom vyberte veko a opakovane stláčajte hrot do vnútra markera tak, aby špička úplne vchádzala do vnútra a bola neviditeľná. Opakujte to, až kým nebude farba v hrote markera. Aktivovaný marker je pripravený na použitie.

Pred každým použitím pretrepte marker s uzavretým vekom a potom stlačte hrot 2-3 krát na pripravenom papieri alebo na inom podklade. Tým sa zabezpečí, že farba je dostatočne premiešaná, aby sa zabezpečila jej vynikajúca krycia vlastnosť. Pokiaľ by ste marker pred použitím nepretrepali, atrament bude tekutý a priehľadný a na pórovitých materiáloch nebude kryť a schnúť. Uistite sa, aby k premiešaniu došlo aj u tmavých farieb , najmä ak sa používa na pórovitých materiáloch, kde by mohlo dôjsť k rozpíjaniu v dôsledku väčšieho podielu pojiva ako akrylu.

Používanie akrylového markera.

Vďaka svojim konkrétnym vlastnostiam môžete použiť akrylový marker pre všetky materiály - pórovitých a nepórovitých. Pred použitím marker dobre pretrepte, aby bola farba konzistentná a aby ste dosiahl správny kricí efekt. Maľujte na papier, drevo, papyrus, plast, sklo, porcelán, keramiku, koženku, kožu, kameň a mnoho a mnoho ďalších. Ak sa používa na nepórovitých materiáloch, ako je sklo, porcelán, kameň a ďalšie, môže dôjsť k mechanickému porušeniu farby pokiaľ ich o seba otriete, takže je potrebné markery správne zafixovať . Na pórovitých materiáloch, ako je papier, drevo, tkanina a ďalšie, musíte markerom dôkladne potriasť, aby sa nerozpíjal.

Skladovanie akrylového markera.

Akrylové markery by sa mali vždy skladovať vo vodorovnej polohe, aby sa zabránilo vysychaniu farieb a hrotu a tým sa uľahčila práca na iných projektoch. Pri skladovaní špičkou hore sa môže akryl skladovať v spodnej časti markera a potom môže byť miešanie zložitejšie a farba nemusí mať správne krycie vlastnosti. Podobne môže týmto spôsobom skladovania vyschnúť farba v hrote. Pri ukladaní fixy hrotom dolu, je možné upchať pumpovací mechanizmus. Ak chceme zabezpečiť najvyššiu životnosť akrylových markerov, vždy ich skladujte pri izbovej teplote. Ideálna teplota by nemala byť menšia ako 15 a vyššia ako 27 stupňov. Markery by nemali prejsť mrazom.

Fixácia akrylových markerov.

Na niektorých typoch povrchov je vhodné akrylové markery zafixovať z dôvodu vyššej trvanlivosti, aby sa zabránilo mechanickému poškodeniu vašej tvorby. Viac informácií o tom, ako fixovať na rôznych povrchoch, nájdete v článku, ako fixovať na rôznych typoch povrchov.

Riešenie problému s akrylovými markermi.

Zaschnutý hrot.

Akrylový marker môže zaschnúť z dôvodu nesprávnej manipulácie. Akryl sa vyznačuje tým, že rýchlo schne. Pokiaľ vystavíte hrot markeru vplyvu vzduchu, môže vyschnúť. Hrot markera nepustí farbu k špičke a farba bude pretekať okolo špičky alebo sa z tela markera nedostane vôbec. Jednoducho tomu zabráňte vždy zatvorením a ukladaním markerov odporúčaným spôsobom a hrot nevystavujte vzduchu. Vždy skontrolujte markery tak, aby sa veko zaklaplo, aj keď sa môže zdať, že je marker uzavretý, nemusí to tak byť a môžete zabrániť problému vysušenia hrotu.

Ak sa stane, že marker vyschne, vytiahnite hrot pomocou papierovej vreckovky (aby ste sa nepošpinili) a vložte ho do teplej vody. Hrot správne opláchnite a ľahko odstráňte vysušenú farbu z hrotu. Po vyčistení stačí hrot vysušiť a vložiť späť do tela markera a potom znova marker aktivovať.

Pre všetky typy akrylových markerov Artmagico ponúkame tiež náhradné hroty, ktoré si môžete kúpiť, a ak hrot nespĺňa vaše predpoklady, môžete ho ľahko vymeniť.

Farba je vodnatá a nedostatočne kryje.

Ak sa Vám zdá, že farba, ktorá vychádza z markera je vodnatá a nedostatočne kryje, je to kvôli skutočnosti, že nie je správne premiešaná. Zatvorte marker a niekoľkokrát pretrepte (najmenej 10 x). Následne niekoľkokrát zatlačte na hrot markera, aby sa farba dostala do hrotu už v požadovanej konzistencii a môžte znova maľovať a zároveň zaistiť dokonalé krytie.

Dôležitá upozornenie.

Dajte si pozor. Akrylový marker nie je hračkou a nie je určený pre deti. Markery obsahujú malé diely - hroty, ktoré deti ľahko vytiahnu a môžu spôsobiť udusenie.

Pri práci s akrylovými markermi buďte opatrní pri trasení a skontrolujte, či je veko zatvorené, aby ste predišli postriekaniu (nielen) oblečenia.

V každom prípade by farba nemala prísť do styku s jedlom, aby sa predišlo možnosti požitia.

Dodatočné parametre

Kategória: ARTMAGICO PREMIUM DUAL PEN
Sada: 30 ks
Určenie: akrylová maľba, akrylové markery, skicovanie, kreslenie
Značka: Artmagico

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz