AKRYLOVÉ MARKERY - ARTMAGICO PREMIUM - JEMNÝ HROT 1,0 MM - SADA 24 KS

Kód: 58
25,55 € / ks 25,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Akrylové markery v sade 24 kusov s jemným hrotom o šírke linky 1 mm v prémiovej kvalite. Perfektný atrament so skvelými krycími vlastnosťami vhodný pre všetky typy maľby a kreatívnej tvorby. Vďaka hrotu z pórovitého vlákna je použiteľný na všetky povrchy a pri práci neodstrekuje ani menej zdatnému maliarovi.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Akrylový atrament na vodnej báze.
  • Hrot z pórovitého vlákna o šírke 1 mm.
  • Telo markera je príjemné do ruky.
  • Hrot markera je tvarovaný do guľata a prácu s ním zvládnu aj menej zdatní maliari.
  • Vyrobené z kvalitného atramentu na vodnej báze s plynulým tokom farby.
  • Rýchloschnúce žiarivé farby s perfektnými krycími vlastnosťami.
  • Atrament odolný voči vyblednutiu.
  • Vodeodolné, UV-odolné, bez zápachu a bez toxických materiálov.
  • Použiteľné na všetkých typoch povrchov od papiera, cez kameň, drevo, plast a mnohé ďalšie.

Sada obsahuje 24 farieb - biela, čierna, žĺta, oranžová, ružová, červená, fialová, modrá, zelená, hnedá, metalická zlatá, strieborná, sakura ružová, svetlo zelená, svetlo fialová, vlnová, fialovo modrá, zafírovo modrá, ružová kamélia, béžová, jantárová, sivá, jasno zelená, námornícká.

Markery Artmagico s extra jemným hrotom obsahujú plastový hrot, ktorý je navrhnutý najmä pre skúsenejších alebo profesionálnych maliarov, ktorí majú maľovanie v ruke, ale tiež potešia kreatívnych nadšencov, ktorých to posunie v ich tvorbe ďalej. Farby, ktoré markery obsahujú, prekvapia ich krycie vlastnosti, ktoré vynikajú najmä na tmavom povrchu. Po správnom brúsení hrotu (podľa pokynov na obale) dosiahnete neprekonateľné krytie a lesklé odtiene farieb. S markermi Artmagico s extra jemným hrotom, môžete zvládnuť s ľahkosťou detailné línie, ale môžete ich tiež použiť aj na zafarbenie menších plôch alebo na tvorbu jemných bodiek. Vďaka hladkému toku farby môžte použiť markery dokonca aj na vytvorenie modernej kaligrafie a písma. 

Čo sú akrylové markery?

Akrylové markery obsahujú inovatívny atrament založený na vode, ktorý môžete použiť pre všetky typy povrchov. Zaisťujú hladký tok farieb, schopnosť vysokého krytia a jasné konzistentné farby. V tele markera nájdete akrylovú farbu spolu s pojivom, ktorého spojenie je poskytované guličkou, ktorá zaistí správnu konzistenciu.
Markery Artmagico sú plnené talianským atramentom vysokej kvality, čo zabezpečuje nepriehľadnosť farieb. Hroty sa vyrábajú v Japonsku a zaručujú dlhodobú trvanlivosť. Výsledný produkt je vodoodolný a svetlostály, takže farby zostávajú čisté a nezmiznú.
Vysoko kvalitný atrament zaručuje jasné farby, ktoré sa môžu zmiešať dohromady, aby sa vytvorili ďalšie farebné kombinácie. Môžete ich napríklad použiť na takzvaný blending. Tieňovať môžte len so samotným markerom alebo si môžte pomôcť s bežnou vodou a štetcami. Vďaka tejto technike bude vaša práca úplne perfektná.

Prvé použitie akrylových markerov.

Akrylový marker, na rozdiel od akvarelovej fixy alebo fixy s alkoholovým základom, je potrebné aktivovať. Marker pretrepte niekoľkokrát - ideálne najmenej 10 -krát, potom vyberte veko a opakovane stláčajte hrot do vnútra markera tak, aby špička úplne vchádzala do vnútra a bola neviditeľná. Opakujte to, až kým nebude farba v hrote markera. Aktivovaný marker je pripravený na použitie.

Pred každým použitím pretrepte marker s uzavretým vekom a potom stlačte hrot 2-3 krát na pripravenom papieri alebo na inom podklade. Tým sa zabezpečí, že farba je dostatočne premiešaná, aby sa zabezpečila jej vynikajúca krycia vlastnosť. Pokiaľ by ste marker pred použitím nepretrepali, atrament bude tekutý a priehľadný a na pórovitých materiáloch nebude kryť a schnúť. Uistite sa, aby k premiešaniu došlo aj u tmavých farieb , najmä ak sa používa na pórovitých materiáloch, kde by mohlo dôjsť k rozpíjaniu v dôsledku väčšieho podielu pojiva ako akrylu.

Používanie akrylového markera.

Vďaka svojim konkrétnym vlastnostiam môžete použiť akrylový marker pre všetky materiály - pórovitých a nepórovitých. Pred použitím marker dobre pretrepte, aby bola farba konzistentná a aby ste dosiahl správny kricí efekt. Maľujte na papier, drevo, papyrus, plast, sklo, porcelán, keramiku, koženku, kožu, kameň a mnoho a mnoho ďalších. Ak sa používa na nepórovitých materiáloch, ako je sklo, porcelán, kameň a ďalšie, môže dôjsť k mechanickému porušeniu farby pokiaľ ich o seba otriete, takže je potrebné markery správne zafixovať . Na pórovitých materiáloch, ako je papier, drevo, tkanina a ďalšie, musíte markerom dôkladne potriasť, aby sa nerozpíjal.

Skladovanie akrylového markera.

Akrylové markery by sa mali vždy skladovať vo vodorovnej polohe, aby sa zabránilo vysychaniu farieb a hrotu a tým sa uľahčila práca na iných projektoch. Pri skladovaní špičkou hore sa môže akryl skladovať v spodnej časti markera a potom môže byť miešanie zložitejšie a farba nemusí mať správne krycie vlastnosti. Podobne môže týmto spôsobom skladovania vyschnúť farba v hrote. Pri ukladaní fixy hrotom dolu, je možné upchať pumpovací mechanizmus. Ak chceme zabezpečiť najvyššiu životnosť akrylových markerov, vždy ich skladujte pri izbovej teplote. Ideálna teplota by nemala byť menšia ako 15 a vyššia ako 27 stupňov. Markery by nemali prejsť mrazom.

Fixácia akrylových markerov.

Na niektorých typoch povrchov je vhodné akrylové markery zafixovať z dôvodu vyššej trvanlivosti, aby sa zabránilo mechanickému poškodeniu vašej tvorby. Viac informácií o tom, ako fixovať na rôznych povrchoch, nájdete v článku, ako fixovať na rôznych typoch povrchov.

Riešenie problému s akrylovými markermi.

Zaschnutý hrot.

Akrylový marker môže zaschnúť z dôvodu nesprávnej manipulácie. Akryl sa vyznačuje tým, že rýchlo schne. Pokiaľ vystavíte hrot markeru vplyvu vzduchu, môže vyschnúť. Hrot markera nepustí farbu k špičke a farba bude pretekať okolo špičky alebo sa z tela markera nedostane vôbec. Jednoducho tomu zabráňte vždy zatvorením a ukladaním markerov odporúčaným spôsobom a hrot nevystavujte vzduchu. Vždy skontrolujte markery tak, aby sa veko zaklaplo, aj keď sa môže zdať, že je marker uzavretý, nemusí to tak byť a môžete zabrániť problému vysušenia hrotu.

Ak sa stane, že marker vyschne, vytiahnite hrot pomocou papierovej vreckovky (aby ste sa nepošpinili) a vložte ho do teplej vody. Hrot správne opláchnite a ľahko odstráňte vysušenú farbu z hrotu. Po vyčistení stačí hrot vysušiť a vložiť späť do tela markera a potom znova marker aktivovať.

Pre všetky typy akrylových markerov Artmagico ponúkame tiež náhradné hroty, ktoré si môžete kúpiť, a ak hrot nespĺňa vaše predpoklady, môžete ho ľahko vymeniť.

Farba je vodnatá a nedostatočne kryje.

Ak sa Vám zdá, že farba, ktorá vychádza z markera je vodnatá a nedostatočne kryje, je to kvôli skutočnosti, že nie je správne premiešaná. Zatvorte marker a niekoľkokrát pretrepte (najmenej 10 x). Následne niekoľkokrát zatlačte na hrot markera, aby sa farba dostala do hrotu už v požadovanej konzistencii a môžte znova maľovať a zároveň zaistiť dokonalé krytie.

Dôležitá upozornenie.

Dajte si pozor. Akrylový marker nie je hračkou a nie je určený pre deti. Markery obsahujú malé diely - hroty, ktoré deti ľahko vytiahnu a môžu spôsobiť udusenie.

Pri práci s akrylovými markermi buďte opatrní pri trasení a skontrolujte, či je veko zatvorené, aby ste predišli postriekaniu (nielen) oblečenia.

V každom prípade by farba nemala prísť do styku s jedlom, aby sa predišlo možnosti požitia.

Dodatočné parametre

Kategória: ARTMAGICO PREMIUM JEMNÝ HROT
Sada: 24 ks
Určenie: akrylová maľba, akrylové markery, skicovanie, kreslenie
Tvar hrotu: Vlákno
Priemer hrotu: 1.0 mm
Značka: Artmagico

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

hlavny banner (1120 × 250 px)

Artmagico je česká rodinná firma založená v roku 2021, ktorá ponúka výtvarné potreby pre všetkých nadaných umelcov – profesionálov aj amatérov.

Cieľom firmy je ponúkať kvalitné produkty, ktoré uspokoja náročného klienta, avšak za ceny, ktoré nenarušia napnutý rodinný rozpočet v tejto zložitej dobe. Pri výbere dodávateľov si dávajú záležať na tom, aby produkt uspokojil toho najnáročnejšieho zákazníka, preto ich testujú a vyberajú veľmi dôkladne pred tým, než ich ponúknu na predaj.

Značka Artmagico má za cieľ nájsť kreatívnu dušu v každom z nás a pomôcť ju rozvíjať nielen vďaka ponuke kvalitných a užívateľsky prívetivých výrobkov, ale aj vďaka podpore, návodom a inšpirácii, ktorú budú zdieľať na sociálnych sieťach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz