CARBÓNOVÁ CERUZKA - CONTÉ À PARIS - H

Kód: 2278
2,55 € / ks 2,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Ceruzka CONTÉ À PARIS CARBON  je perfektným nástrojom pre skicárov na cestách. Je ideálna pre malé skice nakreslené na mieste, cestovné denníky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ceruzka CONTÉ À PARIS CARBON pochádza z tradičného dreveného uhlia, ale je pevnejšia a jej tuha sa nedrobí ani nešpiní ruky. Jeho jemná a detailná povrchová úprava umožňuje presné kreslenie všetkých typov perspektív. Pre jemnejšie, viac definované línie sú ideálne na skicovanie a technické kreslenie. Táto ľahká a kompaktná pastelka je perfektným nástrojom pre skicárov na cestách. Sú ideálne pre malé skice nakreslené na mieste, cestovné denníky.

  • Dĺžka ceruzky je: 176,5 mm
  • Priemer ceruzky je: 8,5 mm
  • Priemer tuhy je: 4 mm.

Dodatočné parametre

Kategória: CONTÉ À PARIS KARBÓNOVÉ CERUZKY
Počet kusov: jednotlivo
Určenie: skicovanie, kreslenie, technické kreslenie
Tvrdosť: H
Priemer ceruzky: 8,5 mm
Priemer tuhy: 4 mm
Značka: Conté a Paris

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

conte sepia

Históriu produktov Conté à Paris nemožno oddeliť od osobnosti zakladateľa spoločnosti Nicolasa Jacquesa Conté.

Nicolas sa narodil v roku 1755 a počas päťdesiatich rokov svojho života si nárokoval titul maliara, chemika, fyzika, teplovzdušného balóna a vynálezcu. Jeho historický úspech je nepopierateľný. V roku 1794 vyvinul moderné grafitové olovo zo zmesi ílu a grafitu, čím umožnil konečne vytvoriť rôzne stupne tvrdosti ceruziek. Továreň na ceruzky, ktorú založil v roku 1795, umožnila Francúzsku vyrábať vlastné kaligrafické a kresliace materiály.

O niekoľko rokov neskôr vyvinul „ceruzky bez rukávov“ (holé tuhy), ktoré nahradili ceruzky vyrobené z „talianskeho kameňa“. Pracoval na tom, aby boli farby „pevné a nemenné“, aby vyhovovali požiadavkám vtedajších maliarov. Zrodili sa umelecké ceruzky a pastely.

V priebehu desaťročí kvalita a hĺbka jeho sortimentu umožnila Conté à Paris etablovať sa ako skutočná referencia pre umelcov na celom svete. Conté à Paris, ktorý používajú špičkoví majstri, amatérski umelci aj študenti umenia, ponúka najširšiu škálu techník a efektov, aké sú možné pri kreslení, skicovaní a pastelových prácach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz