KRESLIACA A SKICOVACIA CERUZKA - CONTÉ À PARIS - SANGUINE MEDICI

Kód: 2301
2,55 € / ks 2,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Farebná ceruzka CONTÉ À PARIS SANGUINE MEDICI je najtmavšia z ceruziek "Sanguine" a má o niečo menej červeného oxidu.

Detailné informácie

Podrobný popis

CONTÉ À PARIS - s ceruzkami sa ľahko tieňuje a ich línie sa ľahko miešajú. So zastrúhaným hrotom dosiahnete presné a jemné zakončenie. S napoly opotrebovanou tuhou sa povrch stáva viac nepriehľadným, keď sa zvyšuje tlak na ceruzku. S Týmito ceruzkami sa vytvárajú nádherné akty, portréty a krajiny a dajú sa použiť aj na skicovanie. Môžu byť použité samostatne alebo ako trio na vytvorenie krásnych kontrastov voči bielym alebo farebným papierom. Dostupné vo farbách: Sépia (na použitie na čiernom alebo farebnom papieri), Biela (na použitie na čierny alebo farebný papier) a Sanguine (na náčrty, ako aj na dokončené práce).

Farebná ceruzka CONTÉ À PARIS SANGUINE MEDICI je najtmavšia z ceruziek "Sanguine" a má o niečo menej červeného oxidu. Má podobné vlastnosti ako ostatné "Sanguine" ceruzky v tom, že s nabrúsenou tuhou je kresba presná a farba priehľadná a pri poloopotrebovanej tuhe sa s tlakom vyvíjaným na ceruzku zväčšuje krycia schopnosť.

Dodatočné parametre

Kategória: CONTÉ À PARIS CERUZKY SANGUINE, BIELA, SEPIA
Určenie: skicovanie, kreslenie
Značka: Conté a Paris

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

conte sepia

Históriu produktov Conté à Paris nemožno oddeliť od osobnosti zakladateľa spoločnosti Nicolasa Jacquesa Conté.

Nicolas sa narodil v roku 1755 a počas päťdesiatich rokov svojho života si nárokoval titul maliara, chemika, fyzika, teplovzdušného balóna a vynálezcu. Jeho historický úspech je nepopierateľný. V roku 1794 vyvinul moderné grafitové olovo zo zmesi ílu a grafitu, čím umožnil konečne vytvoriť rôzne stupne tvrdosti ceruziek. Továreň na ceruzky, ktorú založil v roku 1795, umožnila Francúzsku vyrábať vlastné kaligrafické a kresliace materiály.

O niekoľko rokov neskôr vyvinul „ceruzky bez rukávov“ (holé tuhy), ktoré nahradili ceruzky vyrobené z „talianskeho kameňa“. Pracoval na tom, aby boli farby „pevné a nemenné“, aby vyhovovali požiadavkám vtedajších maliarov. Zrodili sa umelecké ceruzky a pastely.

V priebehu desaťročí kvalita a hĺbka jeho sortimentu umožnila Conté à Paris etablovať sa ako skutočná referencia pre umelcov na celom svete. Conté à Paris, ktorý používajú špičkoví majstri, amatérski umelci aj študenti umenia, ponúka najširšiu škálu techník a efektov, aké sú možné pri kreslení, skicovaní a pastelových prácach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz