UHLÍKOVÁ CERUZKA - CONTÉ À PARIS - 2B

Kód: 2285
2,55 € / ks 2,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Ceruzka CONTÉ À PARIS CHORCOAL poskytuje čistý, hustý povrch intenzívnej čiernej farby. Sú ideálne na skicovanie dlhých alebo rýchlych póz.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ceruzky CONTÉ À PARIS CHORCOAL poskytujú čistý, hustý povrch intenzívnej čiernej farby. Ich zvláštnosťou je, že sa nelámu, čo uľahčuje ich prepravu. Ich výhodou je, že sa dokonale spájajú so sépiovou ceruzkou. Toto vysoko kvalitné drevené uhlie vo forme ceruzky vytvára presnejšie a starostlivejšie kreslené čiary ako tradičné drevené uhlíky a nešpinia sa ruky. Sú ideálne na skicovanie dlhých alebo rýchlych póz. 

  • Dĺžka ceruzky je 176,5 mm.
  • Priemer ceruzky je 8,5 m.
  • Priemer tuhy je 4 mm.

Dodatočné parametre

Kategória: CONTÉ À PARIS CHARCOAL UHLÍKOVÉ CERUZKY
Určenie: skicovanie, kreslenie, technické kreslenie
Tvrdosť: 2B
Priemer ceruzky: 8,5 mm
Priemer tuhy: 5 mm
Značka: Conté a Paris

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

conte sepia

Históriu produktov Conté à Paris nemožno oddeliť od osobnosti zakladateľa spoločnosti Nicolasa Jacquesa Conté.

Nicolas sa narodil v roku 1755 a počas päťdesiatich rokov svojho života si nárokoval titul maliara, chemika, fyzika, teplovzdušného balóna a vynálezcu. Jeho historický úspech je nepopierateľný. V roku 1794 vyvinul moderné grafitové olovo zo zmesi ílu a grafitu, čím umožnil konečne vytvoriť rôzne stupne tvrdosti ceruziek. Továreň na ceruzky, ktorú založil v roku 1795, umožnila Francúzsku vyrábať vlastné kaligrafické a kresliace materiály.

O niekoľko rokov neskôr vyvinul „ceruzky bez rukávov“ (holé tuhy), ktoré nahradili ceruzky vyrobené z „talianskeho kameňa“. Pracoval na tom, aby boli farby „pevné a nemenné“, aby vyhovovali požiadavkám vtedajších maliarov. Zrodili sa umelecké ceruzky a pastely.

V priebehu desaťročí kvalita a hĺbka jeho sortimentu umožnila Conté à Paris etablovať sa ako skutočná referencia pre umelcov na celom svete. Conté à Paris, ktorý používajú špičkoví majstri, amatérski umelci aj študenti umenia, ponúka najširšiu škálu techník a efektov, aké sú možné pri kreslení, skicovaní a pastelových prácach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz