SKICOVACÍ BLOK - CLAIREFONTAINE - CARB ON - BLACK - 120 GR/M2 - 20 LISTOV - A4

Kód: 975039C
6,55 € / ks 6,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Papier Carb'ON 120 g ponúka jemne zrnitú štruktúru, ktorá je ideálna na presné kreslenie. Je ideálny na kreslenie ceruzkou, fixkou, kriedou, sangvinikom, pastelovými a pigmentovanými fixkami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Papier Carb'ON 120 g ponúka jemne zrnitú štruktúru, ktorá je ideálna na presné kreslenie. Papier je farbený v hmote, to znamená, že je farebný v celej svojej hrúbke, hmotnosti a povrchu. Roztrhnutý alebo narezaný papier si zachová jednotnú farbu. Je ideálny na kreslenie ceruzkou, fixkou, kriedou, sangvinikom, pastelovými a pigmentovanými fixkami. Karbónový papier je vhodný aj na melír bielym atramentom a gvaš. Zvýrazňuje najjemnejšie kontrasty a ponúka krásnu hĺbku kreáciám vo svetlých farbách.

Farby si zachovávajú lesk, farby zostávajú živé, aj keď sú vystavené slnečnému svetlu alebo umelému svetlu. Takto si svoje úspechy uchováte dlhodobo. Lepený blok vám umožňuje ponechať vaše diela vo vnútri bloku bez toho, aby sa poškodili, alebo ich ľahko oddeliť bez roztrhnutia. 

Papier je bez obsahu kyselín, perfektne drží v priebehu času.

Dodatočné parametre

Kategória: CLAIREFONTAINE CARB ON BLACK SKICOVACÍ BLOK 120 GR/M2
Gramáž: 120 gr / m2
Rozmer: A4
Počet listov: 20
Určenie: gvašová maľba, maľovanie tušom, skicovanie, kreslenie
Značka: Clairefontaine

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PAINT ON_1

Korene tejto známej značky papiera ležia v Etival Clairefontaine neďaleko Štrasburgu, historickom sídle francúzskeho papierenského priemyslu. Papiereň v Clairefontaine bola založená v roku 1858 s použitím bavlny z miestneho textilného priemyslu a prešla od papiera k obálkam a potom k rade zošitov, ktoré sú stále štandardným vydaním na francúzskych školách. Clairefontaine pokračuje vo výrobe všetkých vlastných materiálov a je známa svojim ultra hladkým papierom na písanie, ako aj umeleckými papiermi.

Clairefontaine sa aktívne podieľa na rozvoji francúzskych lesov obhospodarovaním niekoľkých stoviek hektárov jedle a smrekov v pohorí Vogézy. Pokiaľ ide o samotnú papiereň v regióne Etival Clairefontaine, je aj po 150 rokoch od svojho vzniku stále rovnako dynamická. Je sebestačný pre 80 % vlastných biologických zariadení na úpravu vody a štát jej udelil „Vodnú trofej“.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz