BLOK - CLAIREFONTAINE - PAINT ON - A GRAIN - MULTI TECHNIQUE - 250 GR/M2 - 20 LISTOV - A4

Kód: 975049C
9,55 € / ks 9,55 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Osobitosť tohto papiera je založená na jeho 2 rôznych povrchoch: takmer hladkú stranu použite na prácu vyžadujúcu jemnosť a presnosť. Zrnitú stranu si vyhraďte pre grafické efekty, ktoré si vyžadujú zachovanie materiálu.

Detailné informácie

Podrobný popis

PAINT'ON je najkompletnejší a najkvalitnejší papier. Je to dokonalý kompromis medzi suchými technikami (ceruzka, grafické pero, fixka) a mokrými technikami (indický atrament, kvaš, akryl). Teto kvalitný papier vďaka svojej hrúbke odoláva poškriabaniu a podporuje niekoľko vrstiev. Je to 100% celulózový papier (sú to vlákna buničiny prevažne z dreva, po odstránení lignínu). Tento papier má vynikajúcu konzervačnú kapacitu, ktorá vám umožňuje dlhodobo zvečniť vaše diela. Osobitosť tohto papiera je založená na jeho 2 rôznych povrchoch: takmer hladkú stranu použite na prácu vyžadujúcu jemnosť a presnosť. Zrnitú stranu si vyhraďte pre grafické efekty, ktoré si vyžadujú zachovanie materiálu.
Papier je bez obsahu kyselín, perfektne drží v priebehu času. Farby si zachovávajú lesk. Lepený blok vám umožňuje ponechať vaše diela vo vnútri bloku bez toho, aby sa poškodili, alebo ich ľahko oddeliť bez roztrhnutia. 

Tento produkt zaručuje trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov s ohľadom na biodiverzitu a prírodné zdroje. Clairefontaine chráni a udržiava stovky hektárov lesov vo Vogézach, kde je spoločnosť založená.

Dodatočné parametre

Kategória: CLAIREFONTAINE PAINT ON A GRAIN MULTI TECHNIQUE BLOK 250 GR/M2
Farebná skupina: Biela
Gramáž: 250 gr / m2
Rozmer: A4
Počet listov: 20
Určenie: akvarelová maľba, gvašová maľba, maľovanie farebnou ceruzkou, maľovanie tušom, skicovanie, kreslenie
Značka: Clairefontaine

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PAINT ON_1

Korene tejto známej značky papiera ležia v Etival Clairefontaine neďaleko Štrasburgu, historickom sídle francúzskeho papierenského priemyslu. Papiereň v Clairefontaine bola založená v roku 1858 s použitím bavlny z miestneho textilného priemyslu a prešla od papiera k obálkam a potom k rade zošitov, ktoré sú stále štandardným vydaním na francúzskych školách. Clairefontaine pokračuje vo výrobe všetkých vlastných materiálov a je známa svojim ultra hladkým papierom na písanie, ako aj umeleckými papiermi.

Clairefontaine sa aktívne podieľa na rozvoji francúzskych lesov obhospodarovaním niekoľkých stoviek hektárov jedle a smrekov v pohorí Vogézy. Pokiaľ ide o samotnú papiereň v regióne Etival Clairefontaine, je aj po 150 rokoch od svojho vzniku stále rovnako dynamická. Je sebestačný pre 80 % vlastných biologických zariadení na úpravu vody a štát jej udelil „Vodnú trofej“.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz