BLOK PRE PASTEL - CLAIREFONTAINE PASTELMAT - N°6 - 360 GR/M2 - 12 LISTOV - 30 x 40 cm

Kód: 96050C
51,95 € / ks 51,95 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Pastelmat® ponúka umelcom nové príležitosti s jedinečným povrchom, ktorý zachytáva pastely efektívnejšie ako papier Ingres, ale je menej abrazívny ako drsné papiere. Je ideálny na použitie so všetkými suchými médiami - pastelové tyčinky, PanPastel, ceruzky a uhlíky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pastelmat® ponúka umelcom nové príležitosti s jedinečným povrchom, ktorý zachytáva pastely efektívnejšie ako papier Ingres, ale je menej abrazívny ako drsné papiere. Pastelmat je ideálny na použitie so všetkými suchými médiami - pastelové tyčinky, PanPastel, ceruzky a uhlíky. Každá stránka v skicári je preložena špeciálnym transparentným papierom, ktorý chrání pastelové kresby a zabraňuje prenášaniu pastelových farieb na zadnú stranu predchádzajúcej stránky.

Ponúka pozoruhodnú kontrolu, ktorá umožňuje ľahké a presné miešanie pigmentov. Podporuje vytváranie viacerých vrstiev pigmentu na kontrolu farebného tónu a intenzity. Jeho jedinečný zamatový povrch, vyrobený z jemného poťahu z celulózových vlákien, má schopnosť zachytiť a udržať viacero vrstiev aj tých najjemnejších pastelov. Pastel sa dá ľahko a úplne vymazať pomocou špongií z melamínovej peny alebo striekaním stlačeného vzduchu na odstránenie pastelu. Na rozdiel od drsnejších papierov je zamatový povrch vhodný na jemné čiarové kresby.

Pastelmat výrazne znižuje potrebu fixatívov, čo znamená, že farby zostávajú po aplikácii živé a svieže. Má ďalší bonus v tom, že je šetrný k prstom aj k miešacím nástrojom. Je bez kyselín a svetlostály. Povrch papiera spotrebuje pastelové tyčinky o 30 % pomalšie ako drsné papiere.

Tento blok obsahuje 12 listov - farba :

  • Anthracite

Dodatočné parametre

Kategória: CLAIREFONTAINE PASTELMAT PASTEL BLOK 360 GR/M2
Farebná skupina: Čierna
Rozmer: 30 x 40 cm
Počet listov: 12
Určenie: skicovanie, suchý pastel, kreslenie
Značka: Clairefontaine

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PAINT ON_1

Korene tejto známej značky papiera ležia v Etival Clairefontaine neďaleko Štrasburgu, historickom sídle francúzskeho papierenského priemyslu. Papiereň v Clairefontaine bola založená v roku 1858 s použitím bavlny z miestneho textilného priemyslu a prešla od papiera k obálkam a potom k rade zošitov, ktoré sú stále štandardným vydaním na francúzskych školách. Clairefontaine pokračuje vo výrobe všetkých vlastných materiálov a je známa svojim ultra hladkým papierom na písanie, ako aj umeleckými papiermi.

Clairefontaine sa aktívne podieľa na rozvoji francúzskych lesov obhospodarovaním niekoľkých stoviek hektárov jedle a smrekov v pohorí Vogézy. Pokiaľ ide o samotnú papiereň v regióne Etival Clairefontaine, je aj po 150 rokoch od svojho vzniku stále rovnako dynamická. Je sebestačný pre 80 % vlastných biologických zariadení na úpravu vody a štát jej udelil „Vodnú trofej“.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz