ŠPIRÁLOVÝ SKICOVACÍ BLOK - CLAIREFONTAINE - CRAY ON - 160 GR/M2 - 30 LISTOV - A3

Kód: 975032C
17,95 € / ks 17,95 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

CLAIREFONTAINE CRAY ON ŠPIRÁLOVÝ SKICOVACÍ BLOK 160 GR/M2 je ideálny na skicovanie ceruzkou, uhlíkom, fixkou, sangvinikom...

Detailné informácie

Podrobný popis

CLAIREFONTAINE CRAY ON ŠPIRÁLOVÝ SKICOVACÍ BLOK 160 GR/M2 má 100% celulózový biely papier (sú to vlákna papieroviny pochádzajúce prevažne z dreva, po odstránení lignínu). Má výbornú úložnú kapacitu. Jedna strana s veľmi ľahkým zrnom a druhá bez zrna,  umožňujú krásny dotyk a dokonalý povrch pre multi techniky. Kresliaci papier Cray'on je so svojou hmotnosťou 120g vhodný na suché techniky (kresba, skicovanie). Podporuje opakované opravy škrabaním alebo drhnutím bez chĺpkov.

Je ideálny na skicovanie ceruzkou, uhlíkom, fixkou, sangvinikom... Môžete kresliť rýchlo bez toho, aby ste sa báli silno stlačiť, zotrieť alebo vygumovať. Je to základný papier pre každého umelca, najmä pre študentov umenia. Farby si zachovávajú lesk. Tento lepený blok vám umožní ponechať si vaše diela alebo ich ľahko oddeliť bez toho, aby ste ich roztrhli. 

Vďaka mikroperforácii sú listy ľahko odnímateľné.

Neutrálne pH: papier je bez obsahu kyselín. Certifikácia PEFC tohto produktu zaručuje trvalo udržateľné obhospodarovanie lesov. Ľahko prenosná lepená hlavička bloku. Praktické: obliečky sa stiahnu bez roztrhnutia. Pevný kartónový chrbát: možno použiť ako oporu pri práci vonku.

Dodatočné parametre

Kategória: CLAIREFONTAINE SKICÁRE ŠPIRÁLOVÁ VÄZBA
Farebná skupina: Biela
Gramáž: 160 gr / m2
Rozmer: A3 špirála
Počet listov: 30
Určenie: ceruzka, uhlík, sanguine
Značka: Clairefontaine

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

PAINT ON_1

Korene tejto známej značky papiera ležia v Etival Clairefontaine neďaleko Štrasburgu, historickom sídle francúzskeho papierenského priemyslu. Papiereň v Clairefontaine bola založená v roku 1858 s použitím bavlny z miestneho textilného priemyslu a prešla od papiera k obálkam a potom k rade zošitov, ktoré sú stále štandardným vydaním na francúzskych školách. Clairefontaine pokračuje vo výrobe všetkých vlastných materiálov a je známa svojim ultra hladkým papierom na písanie, ako aj umeleckými papiermi.

Clairefontaine sa aktívne podieľa na rozvoji francúzskych lesov obhospodarovaním niekoľkých stoviek hektárov jedle a smrekov v pohorí Vogézy. Pokiaľ ide o samotnú papiereň v regióne Etival Clairefontaine, je aj po 150 rokoch od svojho vzniku stále rovnako dynamická. Je sebestačný pre 80 % vlastných biologických zariadení na úpravu vody a štát jej udelil „Vodnú trofej“.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz