PASTELOVÉ CERUZKY - CONTÉ À PARIS - PLECHOVÉ PÚZDRO - SADA 24 FARIEB

Kód: 2182
46,90 € / ks 46,90 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Conté Pastelová Ceruzka je ideálne navrhnutá pre všetky druhy pastelových kresieb. Výnimočný priemer pastelovej ceruzky (5 mm) poskytuje skutočnú slobodu tvorenia a má bezkonkurenčný pocit.

Detailné informácie

Podrobný popis

Conté à Paris založil Nicolas Jacques Conte, ktorý vytvoril ceruzku tak, ako ju poznáme, zmiešaním grafitu s hlinou a zavedením možnosti rôznych stupňov tvrdosti. 

Conté Pastelová Ceruzka je ideálne navrhnutá pre všetky druhy pastelových kresieb. Výnimočný priemer pastelovej ceruzky (5 mm) poskytuje skutočnú slobodu tvorenia a má bezkonkurenčný pocit.

Ceruzky sú dokonalý doplnok k jemným pastelom. Majú o niečo tvrdšie jadro ako jemné pastely, preto sú ideálne pre detailnú prácu.

Sada 24 farieb obsahuje: Bistre 001, Dark Green 002, Vermilion 003, Medium Yellow 004, Violet 005, King Blue 006, Red Brown 007, Light Green 008, Black 009, Orange 012, White 013, Yellow Ochre 017, Light Blue 029, Umber 032, Dark Grey 033, Emerald Green 034, Garnet Red 039, Red Lead 040, Cyclamen 041, St. Michael Green 044, Dark Ultramarine 046, Naples Yellow 047, Flesh 048, and Light Orange 049.

Dodatočné parametre

Kategória: CONTÉ À PARIS SADY PASTELOVÝCH CERUZIEK
Sada: 24 ks
Určenie: skicovanie, suchý pastel, kreslenie
Značka: Conté a Paris

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

conte sepia

Históriu produktov Conté à Paris nemožno oddeliť od osobnosti zakladateľa spoločnosti Nicolasa Jacquesa Conté.

Nicolas sa narodil v roku 1755 a počas päťdesiatich rokov svojho života si nárokoval titul maliara, chemika, fyzika, teplovzdušného balóna a vynálezcu. Jeho historický úspech je nepopierateľný. V roku 1794 vyvinul moderné grafitové olovo zo zmesi ílu a grafitu, čím umožnil konečne vytvoriť rôzne stupne tvrdosti ceruziek. Továreň na ceruzky, ktorú založil v roku 1795, umožnila Francúzsku vyrábať vlastné kaligrafické a kresliace materiály.

O niekoľko rokov neskôr vyvinul „ceruzky bez rukávov“ (holé tuhy), ktoré nahradili ceruzky vyrobené z „talianskeho kameňa“. Pracoval na tom, aby boli farby „pevné a nemenné“, aby vyhovovali požiadavkám vtedajších maliarov. Zrodili sa umelecké ceruzky a pastely.

V priebehu desaťročí kvalita a hĺbka jeho sortimentu umožnila Conté à Paris etablovať sa ako skutočná referencia pre umelcov na celom svete. Conté à Paris, ktorý používajú špičkoví majstri, amatérski umelci aj študenti umenia, ponúka najširšiu škálu techník a efektov, aké sú možné pri kreslení, skicovaní a pastelových prácach.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz