AKVARELOVÝ BLOK - LANA ARTIST LANAQUARELLE - 100 % BAVLNA - 300 GR/M2 - LISOVANÝ ZA STUDENA - 20 LISTOV - 23x31 CM

Kód: 15023350
Novinka Lisovaný za studena
29,95 € / ks 29,95 € / 1 ks
Skladom 1-2 pracovné dni
Možnosti doručenia

Papier je vyrobený na valcovej forme a spájaný želatínou. To mu dodáva vzhľad a dojem ručne vyrábaného papiera, ale s oveľa lepšou konzistenciou. Vhodný na akvarely, odporúča sa aj na gvaš, akryl, airbrush, grafit, pastely a uhlík.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pôvod papierne Lana sa datuje do roku 1590, kedy ju založil majster papierne Demenge Harlachol. Súčasná papiereň je zriadená na brehu Muhlwasser vo francúzskom Štrasburgu. Vysokokvalitná voda dodávaná z hlbokých vrtov poskytuje optimálne podmienky na výrobu vynikajúceho papiera.

Lanaquarelle je klenot v korune radu Lana Fine Art Paper. Majstri papierníci vyrábajú tento akvarelový papier staromódnym spôsobom, pričom prísne dodržiavajú tradičné techniky. Je vyrobený na valcovej forme a spájaný želatínou. To mu dodáva vzhľad a dojem ručne vyrábaného papiera, ale s oveľa lepšou konzistenciou. Práca s týmto papierom robí z každého momentu akvarelu skutočný pôžitok.

Papier si získal obrovskú popularitu medzi tlačiarmi a funguje neuveriteľne dobre pre plochú litografiu, hĺbkotlač a sieťotlač.

Lisovaný za studena – papier má jemne štruktúrovaný povrch a je najobľúbenejšou povrchovou úpravou pre akvarelové maľby. Dobre odráža svetlo a zachováva transparentnú kvalitu akvarelov. jemná drsnosť papiera uľahčuje dosiahnutie určitých detailov, zatiaľ čo o niečo drsnejšia textúra krásne ukazuje granulačné farby. Neobmedzuje sa len na akvarely, odporúča sa aj na gvaš, akryl, airbrush, grafit, pastely a uhlík.

Vlastnosti produktu:

  • Papier lepený na 4 stranách.
  • Bez kyseliny.
  • Ph neutrálny.
  • Bez chlóru.
  • Odolný voči starnutiu.

Dodatočné parametre

Kategória: LANA ARTIST LANAQUARELLE 100 % BAVLNA 300 GR/M2
Farebná skupina: Biela
Gramáž: 300 gr / m2 - 100 % bavlna
Rozmer: 23 x 31 cm
Počet listov: 20
Určenie: akrylová maľba, akvarelová maľba, gvašová maľba, uhlík, pastel
Textúra: lisovaný za studena
Značka: Lana Beaux-Arts

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

lana logo paper

Lana Beaux Arts je jednou z najstarších a najtradičnejších európskych značiek papiera. Názov Lana pochádza z pohoria Vogézy, kde bola v roku 1590 v blízkosti gálsko-rímskej osady Villa Lana založená papiereň. V roku 1872 našla Lana nový domov v Štrasburgu.
V roku 2007 bola založená spoločnosť LANA Papiers Spéciaux. Odvtedy je Hahnemühle FineArt GmbH výhradným partnerom a vlastníkom značky pre celosvetovú distribúciu umeleckých diel Lana.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz